• Gökhan ÇOLAK

"MEZBAA STEAKHOUSE & BURGER"İstanbul’un en eski semtlerinden biridir Karaköy.  Bir sürü hanlar ve banka binalarının olduğu, dar sokaklarında “eski zaman da teknoloji bu kadar ileri değilken bu binalar nasıl yapılmış” gibi  düşüncelerle gezinirken bizi bizden alan semt olmuştur. Karaköy’ün popüleritesinin artmasından dolayı önceden balıkçıları ile meşhurken artık farklı konseptlerle de anılmaya başladı. Dar sokaklarında peş peşe dizilmiş kafeler ve restoranları ile yeni bir görüntüye sahip olmuş.


Karaköy’de ki bu restoranların en iyilerinden biride “Mezbaa Steak & Burger”. İşinin ehli personeli ve kalitesi ile 8 aylık bir mekan olmasına rağmen adından söz edilmeye başlanmış. Eti bir sanat gibi hazırlayıp gelen misafirlerine sunuyorlar.


İlk olarak gittiğinizde kesinlikle sıcak füme et tabağı ile başlamayı öneririm. Sonrada kendinizi bir lezzet şölenine hazırlayın ve istediğiniz eti seçin çünkü ne yerseniz yiyin hepsi birbirinden lezzetli. Benim size tavsiyem “Mezbaa Şef ve Mezbaa Special”,  %100 dana etinden hazırlanmış harika lezzetler ikisi de, fakat bunların yanında doyurucu, hem göze hem de damağa hitap eden burgerleri ile de misafirlerini çok güzel şekilde ağırlıyorlar. Fiyat olarak diğer steak restoranlarından daha uygun olmasına rağmen kalite olarak diğer restoranlardan aşağıda kalır bir yanı yok. Kendinize bir iyilik yapmak istiyorsanız Karaköy’ e gidin ve bu lezzetten uzak kalmayın.


10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

"ME CAFE"

ABONELİK

  • Instagram Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge