• Gökhan ÇOLAK

"HAFIZ MUSTAFA ŞEKERLEMELERİ"

En son güncellendiği tarih: 16 Oca 2018


İstanbul’un ne kadar tarihi olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış İstanbul’un, en eski semtlerinden olan Eminönü’nde bulunan ve yeri hiç değişmeyen “Hafız Mustafa Şekerlemeleri” yüzyıldan fazla süredir yerli ve yabancı tüm misafirlerine hizmet vermektedir.


Sultan Abdülaziz’in saltanatlığı döneminde açılan Hafız Mustafa Şekerlemeleri, dükkanının bodrum katında akide şekeri yapımı ile  başlanan bu işte defalarca işletmesi el değişmesine rağmen ilk günkü kalitesinden taviz vermeden günümüzde de birbirinden lezzetli tatlılarını yeni açtıkları şubelerinde de yapmaya devam etmektedir.


Birbirinden lezzetli baklava çeşitleri, renk renk şekerlemeleri, çeşit çeşit muhallebileri, taptaze pastaları, ağızda harika tat bırakan lokumları ve içimizi ısıtan sıcak içecekleri ile gelen tüm misafirlerine hizmet vermektedir.


Eminönü’nde alışverişinizi yaptıktan veya tarih kokan yarımada da gezdikten sonra yorgunluk kahvenizi Hafız Mustafa’da içerken vitrinde duran enfes gözüken tatlılardan da sipariş vermeden geçemeyeceksiniz.


2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

"ASUMAN"

ABONELİK

  • Instagram Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge