• Gökhan ÇOLAK

"BY REFİK & MEYHANE - Burhaniye / Ören"Bence Ayvalık tarafına gittiğinizde önce uğramanız gereken yerlerin başında Ören gelmektedir. Kaz Dağları'ndan gelen harika esinti ve temiz havayla ciğerlerimiz bayram eder öncesinde, sonra da midemizi bayram ettirmemiz gerekmektedir.


Bunun için en güzel mekan Burhaniye Liman'da ki Refik İngiz Beyin işletmesini yaptığı "By Refik & Meyhane".... Tam bir aile işletmesi şeklinde olan mekanda dostlarınızla, sevdiklerinizle size sunulan hizmet ve lezzetlerle hoş zaman geçirebilirsiniz.Taze balık çeşitleri ve günlük mezeleri ile gelen misafirlerine harika tatlar sunmaktadırlar. Bir meyhane de olması gereken tüm sıcak ve soğuk mezeler bulunmaktadır.


Fava, arnavut ciğeri, güveçte karides, kaşarlı mantar, kalamar ızgara, midye dolma, sıcak ve soğuk ot çeşitleri, paçanga, atom bunlardan başlıcaları.Ama öyle bir lezzet vardı ki bunu özellikle belirtmeliyim yoksa yediğim lokmalar boğazıma dizilir. "Karides Mantısı" çok güzeldi. Esasında bildiğimiz mantı gibi ama yufkanın içinde ki karidesler sarımsaklı yoğurt ve tereyağı ile birleşince harika bir tat oluşturmuşlar.


Burhaniye Ören'e yolunuz düşerse, oradan geçerseniz sakın uğramadan geçmeyin...122 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör