• Gökhan ÇOLAK

"BİRELLER ZEYTİNCİLİK - Ayvalık"Zeytin, sofralarımızın eksik olmayan gıdasıdır. Zeytin doğallık güzelliktir. Ülkemiz zeytin üretimi açısından oldukça verimlidir. Ege ve Akdeniz bölgelerimizde yetişen zeytinler bence dünya da ki en güzel zeytinlerdir.


Kuzey Ege bölgesinde bulunan ve Ayvalık coğrafi işaret tescilli olan “Bireller Zeytincilik” ürünleri gerçekten harika lezzete sahipler.


- Yeşil kırma zeytin

- Yeşil domat zeytin

- Yeşil çizik zeytin

- Siyah sele zeytin

- Siyah yuvarlama zeytin


Başlıca zeytin ürünlerinin başında geliyor. Bunların yanında ürettikleri bir harika ürünse Özel Seri Taş Kırma Natürel Sızma Zeytinyağı. Zeytinyağının gırtlakta bıraktığı tat özellikle Ayvalık yöresi zeytinlerine özgü bir lezzet ve gerek yemeklerde kullanmak gerekse salatalar için bence harika bir lezzete sahip.
Firma sahibi Arzu Birel Hanımın “çocuğumun yemediği hiçbir ürünü satmam” prensibi bence ürünlerin kalitesini anlatmak için yeterlidir. EKBİR adı ile ürettikleri ürünleri; babalarının vefatından sonra miras kalan zeytin ağaçlarından aldıkları ürünleri babalarının soyadını yaşatmak için BİRELLER markası ile piyasaya çıkarmışlar.
68 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör