• Gökhan ÇOLAK

"BAZLAMA KAHVALTI NİŞANTAŞI"

En son güncellendiği tarih: 22 Oca 2018

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır derler. En güzeli de ailece, dostlarla kalabalık şekilde evde yapılan kahvaltılar derler. Kızarmış ekmekler, çeşit çeşit reçeller, peynirler, yumurtalar süsler masaları. Önce gözler sonra karınlar doyar böyle sofralarda. Size ev sıcaklığında harika bir kahvaltı yapacağınız bir mekandan bahsetmek istiyorum.

Nişantaşı’n da bulunan Bazlama Kahvaltı; Size evde yaptığınız kahvaltının aynı sıcaklığını aynı lezzetini veren bir mekan. Hem orada da bir anne var. Mekanın sahibi olan Nurten Hanım nam – ı diğer Nurten Anne. Nurten Anne mekanı kızı Sinem’le beraber işletiyorlar. Bazlama Kahvaltı’nın bir de Çeşme’de şubesi var ama henüz oraya gitmek nasip olmadı.


Lezzetlere gelecek olursak hepsi birbirinden güzel reçeller masayı o kadar güzel yapıyor ki sanki çiçek bahçesi gibi. Şimdiye kadar tatmadığım reçellerle karşılaştım burada ve özellikle süt reçeline hasta oldum. Bildiğim kadarı ile İzmir’de ki bahçelerinde yetişen meyve ve sebzelerle reçelleri kendileri yapıyorlar. Masaya harika görsellikle sunulan peynirler de hepsi birbirinden lezzetli ve organik şekilde gelen misafirlerine sunuluyor. Kahvaltının olmazsa olmazı menemeni de eksik olmuyor ve menüye dahil olan pişi, sucukta masanın baş köşesinde her zaman ve lezzetli biçimde misafirlerin doyması için sofrada ki yerini alıyor. Doymak deyince, #doymadankalkmakyasak sloganları ile tıka basa doymadan size bırakmıyorlar. Saç tava üstünde tonton ablalarımız hazırladıkları gözlemeler ve bazlamalar tabağınızda bittiği anda yenisi tekrardan gelip tabağınızı dolduruyorlar. Malum doymadan kalkmak yasak.
Güler yüzlü, işinin ehli personeli ile gelen tüm misafirlerine sıcak ve içten davranarak evinizde hissetmenizi sağlıyorlar. Mekanın en çok hoşuma giden özelliği kahvaltıyı serpme ve kişi başına göre servis etmeleri. Eğer kahvaltınızı ettiniz ve doymadıysanız ne isterseniz isteyin yenisini size getiriyorlar ve doymanızı sağlıyorlar. Bu bence çok güzel bir şey çünkü israfı da önlüyor. Mekan da kahvaltının fiyatı kişi başı 55 TL. Nişantaşı’nda ki şube Çarşambadan Pazara olmak üzere 5 gün, misafirlerini bekliyorlar.


Ben seve seve gidiyorum ve içtenlikle söylüyorum imkanınız varsa kesinlikle gidin…
28 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

"ASUMAN"

ABONELİK

  • Instagram Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge