• Gökhan ÇOLAK

"ARAFAT KÖFTECİSİ"


İstanbul tarih kokan bir şehirdir. Galata, Sirkeci, Karaköy, Eminönü hepsi tarihi yarımadanın içindedir. Tarihi Eminönü’nde benim için tarihi sayılan bir mekan var.

1986 senesinde kurulmuş, o günden bu güne kadar gelmiş ve lezzetinden hiç bir şey kaybetmemiş olan Arafat Köftecisi nesilden nesile devam etmiştir. Bundan 5 yıl önce mal sahibi ile anlaşamadığından dolayı kapanmıştı ve lezzet düşkünlerini mahrum bırakmıştı. Temmuz 2017’de tekrardan eski sokağında açılmış ve misafirlerini tekrardan ağırlamaya başladı.

Lezzeti aynı ilk açıldığı gün ki gibi değişmeden devam ediyor. Dananın kol ve sırt kısmından ve kendine has yöntemi ile yaptıkları köfteler damak çatlatan cinsten. Arafat Köftecisi çok iyi bir esnaf lokantasıdır. Kuru fasulye, pilav, çorba ve diğer sulu yemekleri çok lezzetli ve tüm müşterilerini memnun edecek özellikteler.

Ben Eminönü’n de çalışmaya başladığımdan beri sık sık gider ve köfte piyazın mükemmel uyumunu hep tatmışımdır. Eğer yolunuz düşerse hatta düşmese bile bence gidip bu lezzeti yaşamalısınız.

33 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

ABONELİK

  • Instagram Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge