• Gökhan ÇOLAK

"AKAROĞLU BAKLAVALARI - Gaziantep"Gaziantep, bildiğimiz gibi birbirinden lezzetli tatlara ev sahipliği yapan şehrimizdir. Gaziantep, orada yaşayan halkına ve bu lezzetleri tatmak için giden misafirlerine lezzet mekanları konusunda oldukça cömerttir.


Gaziantep’te bulunan Hayri Akar’ın sahibi olduğu AKAROĞLU BAKLAVALARI şu ana kadar yediğim en güzel baklavaların biridir.


Hayri Akar 1984 yılında çırak olarak başladığı bu yolda kalite ve damak zevkini oluşturduktan sonra 1998 yılında kendi şirketini kurmuştur.Baklavalarını hazırlarken yağı kendi tesislerinde ürettikleri gibi kendi mahsulleri olan fıstıkları da mevsiminde toplamasına, özenle seçilmesine ve tazeliğini muhafaza ederek saklanmasına önem vermektedirler.


Baklavanın tadını bir lezzet düşkünü olarak şu şekilde anlatayım size. Kesinlikle şeker ve şerbet seviyesi uyumu hakkında söylenecek söz yok. Yufkaların inceliği, pişirilmesi ve piştikten sonra ki sarı rengi de bence oldukça iyi. Baklavanın içinde ki fıstıklar toz halinde değil, bütün fıstık yiyorsun gibi büyük ve doyurucu. Son bomba ise fıstıkların altına konulan muhteşem lezzetli kaymak olayı bitiriyor.Hayri Akar’ın özverisi ile kurduğu bu lezzet durağını kesinlikle tavsiye ederim. İster gidin kendi yerinde bu lezzeti tadın, isterseniz bir telefonla evinize getirtin.


31 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

ABONELİK

  • Instagram Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge